ייעוץ וליווי לעסקים משפחתיים

ייעוץ וליווי לעסקים משפחתיים

"כשרואים עסק משגשג, סימן שמישהו פעם קיבל החלטה אמיצה"

- פיטר דרוקר

ניהול עסק בין שותפים הוא פרוייקט המשלב המון מרכיבים. אחד מן המרכיבים הוא ליווי משפטי. כאשר אנחנו מדברים על ליווי עסקים משפחתיים העניין הופך להיות עוד יותר מורכב וזאת מן הטעמים הבאים:

  1. כמו בכל עסק/ חברה/ שותפות יש את הצורך לפעול ביעילות ובצורה אשר תשמור על ההרמוניה המשפחתית.

  2. לעיתים כאשר מדובר בעסק אשר חלק מן המשפחה מעורבת בו וחלק לא, יכול להיווצר מצב לדוגמא שאב המשפחה רוצה שגם ילדיו האחרים שאינם שותפים לעסק יהנו מן הפירות ואילו הילדים אשר שותפים לעסק , ומשקיעים את המאמץ יכולים לעיתים לחשוב אחרת.

  3. לאחר שהעסק פועל הרבה שנים ישנה תזוזתיות בכל משפחה, עם מצבים של לידת ילדים, חילופי דורות, או גירושין.

המצבים אשר תוארו לעיל מצריכים התמודדות מיוחדת בפן המשפטי על מנת לשמור על יעילות ורווחים כלכליים מחד ומאידך לשמור על ארמוניה משפחתית, למנוע סכסוכים ולנסות להוציא את מקסימום התועלת מן העסק.

הדרך ליווי משפטי לעסקים משפחתיים

ככלל כל עסק/ חברה/ שותפות צריכה ליווי משפטי לאורך חייה, לרבות בכתיבת הסכמים, חוות דעת, ייצוג בערכאות משפטיות, ליווי בדיני עבודה, או סתם יעוץ משפטי יומיומי לעסק.

כאשר מדובר בעסק משפחתי נכנסים לתמונה עוד כמה מרכיבים חשובים: יש לשים לב למרכיב ההעברה בין דורות, הסכמי בין השותפים/ או בני המשפחה/ יצירת מנגנונים למקרא של פירוד כוחות, גירושין, פטירה, או סכסוכים.

המפתח למרכיבים המצוינים לעיל הינו כריתת הסכמי מייסדים/ הסכמי שותפות/ קביעה על ערכאה שבה ינוהלו סכסוכים, לרבות מינוי בורר מקובל על הצדדים אשר יכקיע בסכסוך אפשרי וכן יצירת מנגנונים שונים אשר יתוו מדיניות משפטית בעסק, יסדירו את היחסים בין בני המשפחה ויתנו שקט תעשייתי לעסק.

יעוץ וליווי לעסקים משפחתיים

ליווי ע"י משרדינו

כאשר מגיע שלב הליווי המשפטי חשוב לדעת כמה דברים: כאשר מנהלים עסק חשוב להיות מלווה בעו"ד המגיע מהתחום ובעל ניסיון ומומחיות בתחום. כמו כן חשוב להיוועץ בעו"ד אשר מכיר ועובד עם עסקים הדומים לאופי העסק של הלקוח. עוד חשוב לדעת כי העורך דין יוכל לתת מענה לכל שאלה שעולה בחיי העסק בצורה הכי יסודית ומקצועית. אם נסכם בכמה משפטים: עסק המחפש עו"ד/ יועץ משפטי חייב עו"ד/ יועץ משפטי אשר ייתן לו מעטפת משפטים מברזל אשר תקיף אותו  ותשרה עליו שקט וביטחון משפטי ועסקי.

 משרדינו מביא איתו ניסיון בתחום המשפט המסחרי, לרבות כל סוגי ההסכמים המסחריים, ליווי בערכאות משפטיות, יצירת חוות דעת , ליווי עסקים משפחתיים, בניית מדיניות משפטית לעסקים ובנוסף  ניסיון עסקי  ומסחרי רחב. משרדינו  מלווה את הלקוח החל ממו"מ, כריתת הסכמים, ייצוג בערכאות השונות, מענה על כל שאלה משפטית ויצירת המעטפת המשפטית אשר יכולה להשרות שקט וביטחון על הלקוח.

AF SMB הבית לעסקים מצליחים ומודרניים!

תפריט נגישות

Scroll to Top

צרו קשר לייעוץ ראשוני

או מלאו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר:

מעוניינים לקבל סרטונים וטיפים להתנהלות משפטית נכונה בעסק?

השאירו פרטים: