מחלקה משפטית במיקור חוץ

ייצוג מעסיקים בדיני עבודה

"להחליט מה לא לעשות, חשוב באותה מידה כמו להחליט מה כן לעשות"

- סטיב ג'ובס

תחומי עיסוק:

ליווי משפטי שותף של החברה/ המעסיק תוך שימוש כמחלקה משפטית חיצונית המשמשת מענה לכל נושא.

משרדנו עוסק בליווי חברות ומשפט מסחרי, לרבות הסכמים מסחריים מורכבים, ליטיגציה מסחרית, חוות דעת, הקמת מחלקה משפטית חיצונית לחברות וכו.

כל חברה המעסיקה עובדים ניצבת בפני חובות כלפיהם מסוגים שונים כגון: הסכמי עבודה, רכיבי שכר, הסכמים קיבוציים, חובות שימוע לפני פיטורים, הפרשות שונות בשכר לרבות, פנסיה, קרנות השתלמות, דמי הבראה, דמי חגים, פיצויי פיטורין וכו.

לרוב אנו נתקלים בתחום דיני העבודה בפרסומים רבים אודות תביעות מצד עובדים אשר תופסות את מרבית תשומת הלב, אך אנו לא רואים יותר מידי חשיפה לגבי המעסיקים הנתבעים. להלן נביא  כמה מן התחומים בהן המשרד מלוואה את המעסיקים בכל הקשור ליחיסי העובד מעביד שלהם.

תביעות משפטיות בבית הדין לעבודה

ישנן שני ענפים של תביעות בבית הדין לעבודה. הסוג הראשון הוא סוג תביעות היכולות להיות מנופחות ייתר על המידע וכוללות מרכיבים של התעמרות, נזיקין, עוגמת נפש לשון הרע וכו. תביעות כאלו עלולות להגיע לסכומים מנופחים ייתר על המידה מצד התובע. בסוג השני של התביעות מדובר על תביעות בגין מרכיבים בשכר העובד אשר מגיעים לו ולא שולמו לו, לרבות הפרשות לפנסיה, קופות גמל, שעות נוספות, דמי חגים דמי הבראה והסכמים קיבוציים.. תביעות אלו הן תביעות בעלות סיכון גבוה כיוון שהתובע אחוז במציאות בכל הנוגע לתביעתו ולרוב רוב טענותיו מתבררות כנכונות נכונות , אך  כאן המקום לציין כי על אף שחלק מן הטענות נכונות, יש את האפשרות להפעיל פרשנות ולסתור חלק אחר מן הטענות או הסכומים. יצויין כי בהרבה מן המקרים התובע מנפח סכומים ללא תחשיבים ומוסיף מרכיבים אשר לא מגיעים לו .גם כאן מוטב להיות מלווה ביעוץ משפטי טוב וחכם שעלול למנוע הוצאות כבדות, לצמצם הפסדים גדולים מהמעסיק ולתת את המענה המשפטי הכי נכון למעסיק.

הכנת הסכם עבודה

הסכמי עבודה מול עובדים צריכים להיחתם בין כל עובד למעביד. החוזים הללו כוללים הרבה מרכיבים אשר יכולים לשמור הן על העובד והן על המעביד. העובד מקבל הצהרה על זכויותיו ואילו המעביד יכול לכלול בהסכמים תניות שונות, לרבות הסכם אי תחרות, הסכם סודיות וכו.

יש לשים לב כי הסכמי העבודה עוברים מבחני בימ"ש ואין בהם סעיפים אשר יכולים לפגוע בזכויות העובד יתר על המידה ומבקרה של הליך משפטי המעסיק הסעיפים הללו עלולים לעבוד כנגד המעסיק. לאור האמור, מומלץ להיות מלווה בעו"ד העוסק בתחום בכל הנוגע להסדר יחסים חוזיים עם עובדיו.

ביצוע חובת שימוע כדין וסיום יחסי עובד מעביד כדין

הרבה מעסיקים אינם מודעים לחובת השימוע ולאופן ביצוע השימוע. הרבה פעמים מעביד מסיים את יחסיו עם העובד בצורה הנוגדת את החוק ואת התקנות. המעסיק אינו מודע כיצד עורכים שימוע, מתי לא חובה לעשות שימוע, איך מודיעים לעובד על שימוע ומהן זכויותיו של העובד במהלך שימוע. ולכן, לפני שמבצעים מהלכים לא נכונים מומלץ להיות מלווה בעו"ד המתמחה בתחום ואשר ידאג שכל הליך סיום העובד מעביד יתבצע באופן תקין וכך המעסיק יהיה בטוח ומוגן מפני תביעות עתידיות.

ייצוג מעסיקים בדיני עבודה

חוות דעת ויעוץ משפטי יומיומי

כמו בכל תחום גם בתחום דיני העבודה מומלץ להיות מוקף חומה משפטית ולהיות מלווה בכל החלטה מהותית בעורך דין המכיר את התחום, את המעסיק, את אופי ההעסקה וכו.

מה עושים כאשר באמצע היום עולה שאלה משפטית? מה עושים כאשר ישנן שאלות בנוגע לתקופות העסקה, להסכמים קיבוציים, למכתב הודעה על פיטורין, לימי מחלה? כאן המקום שלנו, ליצור מעטפת כוללת המלווה את העסק בכל רגע ורגע תוך זמינות מלאה ומירבית.

לסיכום:

כפי שראינו, עסק, המעסיק עובדים אינו יכול להרשות לעצמו להתנהל ללא ליווי משפטי, כאשר כבר המעסיק ניצב בפני תביעות ע"י עובדיו או כל גורם אחר, כאן המקום לבחור ייצוג טוב ועולם אשר יוכל להגן על המעסיק בצורה הטובה ביותר והיסודית ביותר.

AF SMB הבית לעסקים מצליחים ומודרניים!

תפריט נגישות

Scroll to Top

צרו קשר לייעוץ ראשוני

או מלאו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר:

מעוניינים לקבל סרטונים וטיפים להתנהלות משפטית נכונה בעסק?

השאירו פרטים: